Menu

Pozytywna Terapia Rodzin. Rodzina w roli terapeuty.

Czasem może się zdarzyć, że pożałujesz swego milczenia, lecz wypowiedzianych przez siebie słów będziesz żałować częściej.

                                                                                                                      Mądrość Wschodu

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie: Jak żyć szczęśliwie, w zgodzie ze sobą i harmonii z bliskimi? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię lektura Pozytywna Terapia Rodzin profesora Nossrata Peseschkiana. Poświęcona jest nowej metodzie leczenia, jaką jest Psychoterapia Pozytywna. Łączy ona w sobie główne koncepcje szkół psychoterapii, jednocześnie zachowując swoją wyjątkową tożsamość.

Peseschkian przypomina nam, że wszystkie nasze osobiste zmagania przeplatają się nieustannie z widzialnymi i niewidzialnymi tradycjami rodzinnymi.

Zgłębiając tajemnice własnych przeżyć w kontekście rodziny, poznamy narzędzia oraz wskazówki, jak poruszać się samodzielnie w tej całej gęstwinie nurtujących nas pytań. Psychoterapia Pozytywna łączy w sobie mądrość Zachodu i bogatą tradycję krajów Bliskiego i Środkowego Wschodu, choćby poprzez przypowieści i metafory odwołujące się do wyobraźni i intuicji. Jest ona przede wszystkim formą pomocy w zaburzeniach emocjonalnych i zachowaniu jednostki, mającą na celu wzmacnianie jej silnych stron.

Książka stanowi bogate źródło doświadczeń pedagogicznych i psychologicznych związanych z wychowywaniem i nauczaniem dzieci. Skierowana zarówno do rodziców, nauczycieli, jak i profesjonalistów w dziedzinie psychoterapii.  Gorąco polecam!!

Więcej: Peseschkian N. (2015). Pozytywna Terapia Rodzin. Rodzina w roli terapeuty. Wrocław: Continuo

Aleksandra Dymanus - Gaudyn
Autor: Aleksandra Dymanus - Gaudyn
Redaktor
Dyplomowany socjolog, absolwentka Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Krakowie. Specjalność psychosocjologii, oraz 5-letnie doświadczenie pracy z dziećmi/rodzinami pozwoliło poszerzyć jej zainteresowania, w kierunku psychologii dziecięcej. Interesuje się zagadnieniami związanymi z psychoterapią, psychoanalizą oraz psychologią postaci.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku