Menu

Jak zakochani wyznają sobie miłość?

„Kocham Cię” można powiedzieć na milion różnych sposobów. „Zapnij pasy”, „Jedź ostrożnie”, „Załóż czapkę”, „Naprawię Ci ten rower”. Ile par, ilu ludzi – tyle możliwości i opcji. A ja dzisiaj chcę Wam pokazać, jak KOCHAM CIĘ „mówią sobie” zakochani. Bez użycia słów. Za to z wykorzystaniem ciała. Czasem nawet nieświadomie.

  1. Kontakt wzrokowy. Ludzie, którzy się kochają, nie mogą czasem oderwać od siebie wzroku. Długie spojrzenia. Często mogą się nawet w siebie wręcz wpatrywać. Nie panują nad tym, a przynajmniej nie zawsze. To po prostu pokazuje, jak bardzo się sobie podobają, że nie mogą oderwać od siebie oczu. W pierwszych fazach zakochania chcemy też niejako chłonąć obraz partnera, uczymy się go i zapamiętujemy każdy najdrobniejszy szczegół jego wyglądu. Wiemy o każdym drobnym pieprzyku na twarzy, kolorze oczu, siwym włosie. W ten sposób nasz mózg buduje sobie obraz, do którego będzie mógł wracać np. wieczorami, gdy nasze myśli, tuż przed zaśnięciem, krążą wokół ukochanej osoby.
  2. Słuchanie. Ludzie, którzy kochają i czują się kochani, są bardziej otwarci i tolerancyjni na swoje problemy. Patrzą na świat przez różowe okulary, ale właśnie przez takie „zakłamanie” potrafią spojrzeć na problem szerzej i bardziej pozytywnie, co niejednokrotnie może ułatwić jego pokonanie. Słuchają, dyskutują, wspólnie szukają rozwiązań. Dodatkowo wiedzą, jak ze sobą rozmawiać i pocieszać, by odniosło to pozytywny efekt.
  3. Niespodzianki. Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że partner wyskoczył nagle z jakimś prezentem dla Ciebie? Jakieś kwiaty kupione w zwykły dzień? Romantyczna kolacja dla dwojga w domu? Jeśli ukochana osoba robi Ci prezenty – niespodzianki, naprawdę jej na Tobie zależy, bo wciąż jesteś w jej głowie. Nasze zakochane mózgi niemal non stop myślą o ukochanej osobie, dlatego „wyskok” z niespodzianką jest czymś zupełnie naturalnym i normalnym w fazie zakochania. Ważne, by nauczyć się o tych niespodziankach pamiętać także później.
  4. Dotyk.Najlepiej spontaniczny. Jeśli partner sięga po Twoją dłoń w czasie obiadu albo obejmuje Cię w czasie spaceru, nie może się powstrzymać, by nie być jak najbliżej Ciebie. Zakochany partner zawsze znajdzie jakiś powód do tego, by Cię dotknąć. Nasze mózgi w zakochaniu mogą doświadczać czegoś w rodzaju „głodu ciała” czy „głodu dotyku”, dlatego nawet drobny kontakt fizyczny zaspokaja tę potrzebę i jest nieunikniony. 
  5. Zmiana planów. On musi szaleć za Tobą, gdy odwołuje wyjście do baru z kumplami, byście mogli pobyć razem. Ona bardzo Cię kocha, gdy rezygnuje z wypadu z przyjaciółką na kawę, by iść z Tobą do kina. Czasem zobaczenie się z Tobą jest jedynym radosnym punktem w jego/jej tygodniu. Jasne, że czasem sobie wyjdziemy z innymi osobami na spotkanie czy imprezę i jest to zupełnie w porządku, a nawet bardzo zdrowe, ale jeśli myślicie o sobie i chcecie spędzać ze sobą większość wolnego czasu – to znak, że jesteście mocno zakochani. W tym stanie na pierwszym miejscu NAJCZĘŚCIEJ są potrzeby i pragnienia tej drugiej osoby. Potem dopiero zaczynamy dbać o siebie. 

A Ty? Kochasz? Jesteś zakochany? Czujesz się kochany? Jak okazujesz zakochanie? Jak okazujesz miłość?

Monika Kotlarek
Autor: Monika KotlarekStrona www: http://www.psycholog-pisze.pl
Ukończyła Szkołę Wyższą Psychologii Społecznej we Wrocławiu. Swoją pasją dzieli się na blogu: www.psycholog-pisze.pl. Prywatnie lubi podróże, uwielbia biegać i dawać z siebie 110% na treningach, kocha swojego psa, kota i dwa szczury.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Tagi


Powered by Easytagcloud v2.1

Newsletter

Bądź na bieżąco!

Znajdź nas na Facebooku