O prawdziwej pracy psychologa
- Szczegóły
- Utworzono: 28 lutego 2016
- Aleksandra Dymanus - Gaudyn
„Praca psychologa kojarzy się z wyreżyserowanym spektaklem, rozgrywającym się w określonych warunkach i przebiegających zgodnie z ustalonym scenariuszem”.
Autorzy książki ukazują różne aspekty swojej pracy, burząc jednocześnie stereotypy zakorzenione w dzisiejszym społeczeństwie. Jak się okazuje, rzeczywista praca psychologa niewiele ma wspólnego z gotowymi algorytmami postępowania.
Książka składa się z siedmiu rozdziałów tematycznych, każdy przedstawiony w formie spotkania psychologa z Czytelnikiem. Psychologowie pracują z różnymi grupami, ze zdrowymi i chorymi, z dziećmi i dorosłymi. I tak np. rozdział pierwszy przedstawia pracę psychologa klinicznego z dzieckiem zgłaszającym objawy somatyczne, rozdział trzeci przedstawi nam realia pracy psychologa w dziedzinie uzależnień z osobą uzależnioną od alkoholu. W rozdziale piątym natomiast spotkamy się z opisem konsultacji diagnostycznej, wykonanej w obszarze psychologii pracy. Każda z tych grup boryka się na co dzień ze specyficznymi trudnościami, ale i doświadcza pozytywów, na temat których większość z nas nie posiada szczegółowej wiedzy.
Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym zagadnieniem psychologii. Dużo informacji zebranych w jednym miejscu napisanych bardzo przystępnie, barwnie i zrozumiale.
Więcej: Pasztak - Opiłka A. (2016). O prawdziwej pracy psychologa. Spotkania z praktykami. Warszawa: Difin