Związki miłosne w sieci – recenzja
- Szczegóły
- Utworzono: 20 sierpnia 2014
- Kamila Pasek
Świat się zmienia, zmieniają się też ludzie i budowane przez nich relacje; te zawodowe, partnerskie, a także intymne. Można zaryzykować zatem stwierdzenie, iż „jedyne, co jest pewne, to zmiana”. Jednak aby móc udzielić odpowiedzi na pytania związane z zakresem, jakością i trwałością zmian w romantycznej sferze ludzkiego istnienia, potrzeba jest więcej badań naukowych oraz takowych poszukiwań.
„Związki miłosne w sieci” autorstwa Kamili Kacprzak i Romana Lepperta stanowią rzetelną próbę usystematyzowania dotychczasowej wiedzy w zakresie intymnej sfery relacji ludzkiej i Internetu jako wirtualnej płaszczyzny nawiązywania kontaktów, prowadzenia rozmów, spotkań i nie tylko…
Autorzy publikacji ukazują współczesnego dorosłego człowieka w chaosie miłosnych perypetii; jego motywacje, pragnienia i dążenie do znalezienia partnera życiowego oraz budowania z nim trwałej relacji. Mimo iż poszukiwania te odbywają się nieco inaczej, bowiem przy użyciu nowych mediów, cel nie zmienił się tak bardzo. Ludzie chcą kochać i być kochani, chcą przejść przez życie u czyjegoś boku. To, co uległo zmianie, to pośrednio sposób realizacji celu, który zdawać się może ułatwiają, bądź też nie, różne narzędzia komunikacji zapośredniczonej, chociażby takie jak Internet.Cyberprzestrzeń w naturalny sposób przenika do realiów życia człowieka. Dzięki dobrodziejstwu mediów ludzie skutecznie realizują własne cele, także te dotyczące poczucia przynależności, przyjaźni, flirtu czy miłości.
Książka „Związki miłosne w sieci”napisana jest w przystępny sposób. Autorzy wprowadzają Czytelnika w zakres zagadnień związanych z Internetem jako płaszczyzną spotkań, przybliżają pojęcia i nakreślają kontekst. Korzystając z badań własnych, odpowiadają też na wiele pytań związanych z potrzebą miłości i bliskości współczesnego człowieka o statusie online, aktywnie korzystającego z portali randkowych, niemającego często czasu na tradycyjną kolację i radość płynącą z aktywnych, realnych poszukiwań obarczonych ryzykiem rozczarowania.
Niniejsza publikacja może stanowić źródło cennej wiedzy dotyczącej współczesnego sposobu randkowania, który jest zawieszony pomiędzy dwiema, zdawać by się mogło, zupełnie różnymi płaszczyznami: online i offline, aktywnie przenikającymi się i ułatwiającymi znalezienie miłości lub jej substytutów…
„Miłość do usług, czy miłość na zawsze”
Ryszard Wolff