Temat: Portrety pamieciowe - skład i budowa

Witam,
mam prośbę do osób, które mogłyby mi pomóc (polecić/podpowiedzieć/podać linka/literaturę itp.) gdzie mogę znaleźć kilka podstawowych informacji dotyczących elementów składowych i budowy portretu pamięciowego . Nie mam pojęcia jak się za ten temat zabrać, a muszę coś przygotować na 2-3 godz. zajęć. Ogólne informacje, coś może z ciekawostek (?) oczywiście od strony psychologicznej. Z góry bardo dziękuję.

Wątek przesuwam do odpowiedniego działu. M.Ch.

Odp: Portrety pamieciowe - skład i budowa

Zakładam, że przeszukiwałaś już Google, ale mimo to podam kilka linków, które mogą Ci być pomocne:

1. Trzy strony poświęcone tworzeniu portretu pamięciowego - tak jak chciałaś: podstawy

2.Prosiłaś też o ciekawostki. Dlatego polecam Ci serwis do tworzenia portretu pamięciowego. Swoją drogą niezła zabawa z tworeniem tych portretów pamięciowych.

3. No i kolejny artykuł ze stron kryminalistycznych: Portret Pamięciowy

4. Ostatnie to już nie link a uwaga. Polecam Ci zapoznanie się z badaniami Elizabeth Loftus i Jacquie Pickrell z Uniwersytetu Washington w Seattle nad wiarygodnością świadków. Może nie były to badania nad portretami pamięciowymi, ale może jakoś do nich będziesz chciała nawiązać.

Nie znam na tą chwilę badań stricte psychologicznych dotyczących portretów pamięciowych. Może ktoś z innych Forowiczów pomoże.  ;D
Powodzenia

Polski Portal Psychologii Biznesu - naukowa psychologia w praktyce biznesowej i ekonomii.
Grupa Trenerska Skills Designers - szkolenia na najwyższym poziomie!