Temat: Aborcja

Aborcja to ostatnio często poruszany temat. Można pomyśleć, że walka rozgrywa się między katolikami, radiem Maryja i feministkami. W tym całym sporze o słuszności dopuszczenia do zmian w ustawie antyaborcyjnej zapomniano o dobru kobiet. Środowiska katolickie, prawicowe chcą chronienia życia od poczęcia, bez względu na zdrowie psychiczne i fizyczne potencjalnych matek.

Uważam, że środowiska katolickie propagują w tej kwestii postawę poświecenia się kobiety za wszelką cenę, zabierając jej możliwość dokonania wyboru samodzielnie. Chcą zagwarantować ochronę płodu zmianą ustawy.

Nikt nie ma prawa decydować o życiu innej osoby fakt. Problem jest taki, że w przypadku zmiany ustawy antyaborcyjnej bardziej bedzie ona broniła praw płodu niż praw kobiety.

Odp: Aborcja

Faktycznie, sytuacja dotycząca ustawy aborcyjnej nie przedstawia się ciekawie. Dla mnie jest to kolejny element populistycznych działań ekipy rządzącej, która zamiast zajmować się problemami istotnymi dla gospodarki kraju, kontynuuje ideologiczną krucjatę przeciwko "wrogom ludu". Odznaczenie dla prałata Jankowskiego, coraz szerzej zakrojone działania lustracyjne, to wszystko gra, zabawa, która na tą chwilę nie przyniosła jeszcze nicego dobrego dla Ojczyzny.

Ustawa aborcyjna w obecnej postaci, co było już wielokrotnie podkreślane przez środowiska umiarkowane, jest konsekwencją dość długiego i szeroko przedyskutowanego kompromisu. Biorąc pod uwagę dobro kobiet oraz wiedzę naukową w tym temacie trudno zgodzić się z inicjatorami tych zmian. Poza tym odnoszę wrażenie, że tego typu działania są kolejną próbą mieszania spraw wiary w sprawy państwowe, co dla mnie jako obywatela (ale i katolika) nie jest zjawiskiem - delikatnie mówiąc - właściwym. Wszystko to sprawia, że gdy myślę o koalicji to pierwsze słowo, jakie przychodzi mi do głowy brzmi "oszołomy".

EDIT: Przed chwilą na Onet.pl znalazłem artykuł świadczący o głupiźnie LPR. Tym prazem wrogiem stał się Jan Berzechwa. Więcej w tym miejscu.

Polski Portal Psychologii Biznesu - naukowa psychologia w praktyce biznesowej i ekonomii.
Grupa Trenerska Skills Designers - szkolenia na najwyższym poziomie!

3

Taka już niestety jest polityka, którą można nazwać polityką wobec przeszłości(abstrahując od książki Freia). Moim zdaniem w tej masowej lustracji nie byłoby nic złego gdyby nie stała się zasłoną dla obecnych spraw politycznych,gdyby była tylko rozliczeniem spraw przeszłości.

Aborcja jest sprawą polityczną?
Nie wiem, ale chyba stawianie sprawy w taki sposób jest niewłaściwe. Czy nie jest to bardziej problem etyczny niż polityczny? Chyba, że ktoś rozumuje jak pan Giertych traktując kobiety jako potencjalne matki-reproduktorki pomagające odmłodzić społeczeństo albo wyrównać ilość Polaków sprzed otwarcia granic.

4 (edytowany przez pol51247 2015-08-24 12:58:05)

Na moje powinna być kategorycznie zakazana na terenie Polski na moje to to jest zło wcielone i jestem oczywiście przeciw.

5 (edytowany przez michal.ozeasz 2016-10-13 15:29:00)

To bardzo trudny temat. Nie można powiedzieć jednoznacznego "nie" lub "tak" aborcji. Ile kobiet, tyle przypadków. Ta kwestia powinna być zawsze rozpatrywana indywidualnie.
Polecam stronę http://addent.pl/uslugi/chirurgia-stomatologiczna dla osób które mają problem z zębami.