Temat: Co sądzicie o NLP?

Co sądzicie o NLP, czyli Neuro Lingwistycznym Programowaniu? Z tego co się orientuję, ta dziedzina psychologii zyskuje coraz większą popularność na całym świecie. Czy macie jakieś doświadczenia z NLP? Ja niedawno znalazłem w sieci darmowy internetowy kurs o NLP w języku polskim (na www.abcnlp.info), ale jeszcze się na niego nie zapisałem. Może ktoś z Was już uczestniczył w tym kursie i mógłby podzielić się swoimi doświadczeniami?

2

Odp: Co sądzicie o NLP?

Zagadnienie NLP było już na tym forum poruszane.

Jeżeli natomiast chodzi o darmowe materiały w sieci na temat NLP to polecam serwis Techniki NLP.

3

nie nazywaj NLP "gałęzią psychologii", bo NLP korzysta z odkryć psychologów, ale same w sobie nie jest żadną psychologią. To bardziej dyscyplina praktyczna, budząca wśród psychologów liczne kontrowersje. Z nauką nie ma ona jednak nic wspólnego.

4

Coraz częściej mam wrażenie, że NLP przypisuje sobie odkrycia innych badaczy dziedzin, przede wszystkim psychologii, marketingu, reklamy. To samo pod jedną plakietką.

Bo tak jest. Powołują się na wiele teorii psychologicznych mieszając je przy tym z psychobzdurami i upraszczając wiele kwestii.

Polski Portal Psychologii Biznesu - naukowa psychologia w praktyce biznesowej i ekonomii.
Grupa Trenerska Skills Designers - szkolenia na najwyższym poziomie!

6

Ja zacząłem właśnie czytać jedną książkę o NLP i póki co widzę, że jest w tym trochę prawdy.

7

Nazwałbym to-sztuczki psychologiczne