1

Temat: Psychologia. Podręcznik Akademicki. Red. nauk. Jan Strelau, Dariusz Doliński

Kupiłam i przydźwigałam do domu smile Dwa tomy. 4kg wagi.
Zawartość? Jeszcze nie wiem. Ale już teraz jestem ciekawa Waszych opinii na temat nowego podręcznika. W trakcie prezentacji (podczas trwającego właśnie Zjazdu PTP w Poznaniu) Prof. Strelau powiedział, że jest to tak naprawdę czwarty polski podręcznik (wcześniej: Witwicki, Tomaszewski, Strelau).
Jestem ciekawa Waszych opinii (zarówno nauczycieli akademickich jak i studentów).
Jestem ciekawa, czy będziemy z niej korzystać układając zajęcia ze studentami, czy potraktujemy z rezerwą?
Może kiedy zacznie się rok akademicki znajdziecie czas, żeby poczytać i napisać kilka słów.
Jedyna wada na wstępie to cena (ze zniżką zapłaciłam 240zł) i ciężar (to nie są książki z którymi chciałabym wybrać się na spacer smile )
Pozdrawiam

2

Odp: Psychologia. Podręcznik Akademicki. Red. nauk. Jan Strelau, Dariusz Doliński

teraz załuję że nie wybrałam sie bedąc w poznaniu na prezentacje tego podręcznika... póki co moja kieszeń studencka nie może sobie pozwolić raczej na jego zakup, ale jestem ciekawa zawartości smile

ulubione zdanie:<br />"Dzis wszystko mozesz zrobic lepiej"

Odp: Psychologia. Podręcznik Akademicki. Red. nauk. Jan Strelau, Dariusz Doliński

Ja raczej go nie kupię, bo Strelau na tą chwilę starcza mi jako ogólny podręcznik, a w poszukiwaniu bardziej specjalistycznej wiedzy sięgam do innych książek. W wolnej chwili chciałbym ten podręcznik jednak chociaż przejrzeć, bo widziałem broszurę reklamową i wygląda zachęcająco.

Polski Portal Psychologii Biznesu - naukowa psychologia w praktyce biznesowej i ekonomii.
Grupa Trenerska Skills Designers - szkolenia na najwyższym poziomie!

Asiu, tak sobie myślę...może po lekturze zechciałabyś podzielić się z nami swoimi wrażeniami? Ciekaw jestem jak ten podręcznik wypada w stosunku do Strelau'a

Polski Portal Psychologii Biznesu - naukowa psychologia w praktyce biznesowej i ekonomii.
Grupa Trenerska Skills Designers - szkolenia na najwyższym poziomie!

5

O wiele lepiej Maćku. Wiedza jest podawana przystępniej, a całość przejrzystsza i bardziej spójna. Co prawda ja nie czytałem jeszcze całego podręcznika, ale patrząc na działy, które mnie interesują jest znaczący progres.

6

Jest progres. W postaci zaktualizowania wiedzy chociażby. Widać doskonałą rękę jednego z Redaktorów - i to jest również niebywałym atutem podręcznika. Przeczytałam kilka rozdziałów i jest naprawdę bdb.

7 (edytowany przez szocik 2015-07-02 10:59:54)

Ciężko się czyta ten podręcznik muszę przyznać, moim skromnym zdaniem pewne informacje już nie są dzisiaj aktualne. zapraszam na stronę http://skupautpomorskie.net/ tak na marginesie ;p