1

Temat: Podręcznik

Zwracam się z pytaniem do wszystkich użytkowników. Jaki moglibyście mi państwo polecić podręcznik do psychologii społecznej?
Zastanawiam sie nad kupnem "Psychologii społecznej" autorstwa Neuberg L. Steven,  Kenrick T. Douglas, Cialdini Robert B  i "Psychologii społecznej" Aronsona. Zaznaczam, iż chciałabym z tego podręcznika korzystać nie tylko podczas "własnych" studiów.
A jak z oceną psychologii społecznej Myersa?

2

Odp: Podręcznik

Pozycje przez Ciebie wymienione jako te, którymi jesteś zainteresowana są b. dobrymi podręcznikami. Nie tylko ze względu na walor akademicki, ale również popularyzatorski. Książki napisane są językiem przystępnym, lekkim i pełnym obrazowych anegdot, i niekiedy również humoru.
Myers nie cieszy się już tak dużą popularnością, a sama książka zawiera wiele ubytków.
Ze swojej strony polecam książkę polską autorstwa B. Wojciszke - Człowiek wśród ludzi - zarys psychologii społecznej. Jest to jednak cięższa pozycja, pisana językiem naukowym i obfita w terminologię, ale przystępna i bardzo dobra, dotykająca wielu gałęzi psychologii społecznej i dość wyczerpująco je opisująca.

3

Dziękuję za radę i wskazanie książki p.  Wojciszke o niej przyznaje nie słyszałam . Przekartkuje w księgarni i zobaczę  czy będzie mi odpowiadać smile
Ktoś jeszcze zna jeszcze jakieś ksiązki warte polecenia ?

4

Bez podstawowych trzech tomów "Strelaua" to ja bym nawet nie zaczynał nauki... Tam jest głównie wszystko, podstawy i rozwinięcie.

Osobiście uważam za wartą przeczytania Aronsona - "Serce i umysł". Wojciszke także polecam. Uważam jednak, że warto przewertować wydawnictwa zagraniczne.

Z mojej strony całym sercem (na przyszłe lata) godnym polecenia tytułem są "Studia kulturowe. Teoria i prakyka" Chrisa Barkera. Podręcznik do studiów kulturowych ale uważam, ze do każdej "humanistycznej" nauki także. Zaręczam - dobra.

5

Witajcie,

Ostatnio szukałem literatury z psychologii społecznej i ciekawi mnie, który wg was tytuł jest najbardziej atrakcyjny dla studenta, który chce się jak najwięcej z psychologii społecznej nauczyć, a przy tym nie nudzić się czytając (jak to często bywa przy niektórych publikacjach).

W grę wchodzi Wojciszke "Serce i umysł", Myers, Aronson (on akurat napisał kilka podobnych książek, o ile wiem, więc także: która z nich?), Cialdini i spółka, Strelau...

Które z nich są warte polecenia i wyczerpujące? Z wyżej wymienionych opinii wynika, że Myers raczej nie, Wojciszke pisze nieciekawym językiem, natomiast Cialdini oraz Aronson jak najbardziej polecane. Jednak w innym temacie w tym dziale niektóre publikacje Aronsona są krytykowane. To w końcu jak się ustosunkowujecie do tych książek?

6

Najlepiej sprawdzić na sobie. Skoro jedna książka jest raz wychwalana a raz krytykowana to znaczy tyle, że jednym taki styl pasuje a innym nie, więc ciężko powiedzieć czy akurat Tobie się spodoba wink

7

Jednak jest dobro ograniczone, które bardzo cenię: czas. I mam też koszt alternatywny: mogę czas poświęcić na inne książki.

Dlatego chciałem tutaj prosić o opinie, a przeczytać tylko jedną książkę na ten sam temat.

A jakie jest wasze TOP 3? Którą byście postawili na 1, 2, 3 miejscu, wyróżniając z reszty podręczników psychologii społecznej?

http://www.empik.com/wyszukiwarka/wynik … rset=UTF-8  nie wspominano jeszcze o tej ksiazce, a moim zdaniem tez przystepna, aktualna i niepozbawiona praktycznych aspektow.