Test Rorschacha online

Test Rorschacha jest testem projekcyjnym, powszechnie używanym w klinicznej diagnozie psychologicznej oraz w diagnozie sądowej. Test opiera się na ocenie interpretacji przez osobę badaną serii dziesięciu plam atramentowych.

Twoim zadaniem będzie wybrać odpowiedź najlepiej odzwierciedlającą to, co twoim zdaniem przedstawia prezentowana na każdej z dziesięciu tablic plama.

(test został opublikowany bez łamania prawa autorskiego, bowiem prawa do niego wygasły już wiele lat temu i jest własnością wspólną, każdy może z niego korzystać)

Interpretacja

Jesteś niezrównoważony, jednak nadal zdolny do funkcjonowania w społeczeństwie. Ledwie.

Powinienieś rozważyć dobrowolne umieszczenie się na oddziale zamkniętym, do czasu aż okaże się co jest z Tobą nie tak. Nie powinieneś zostawać bez opieki nawet na chwilę, ponieważ twoje dziwaczne pomysły mogą wpędzić Cię w kłopoty. Znowu.

Ludzie, którzy odpowiadali podobnie jak Ty, nie potrafiliby zmienić opony w samochodzie, choćby zależało od tego ich życie. Twoja obsesja oglądania "Rozmów w toku" i "Trudnych spraw" wskazuje na głębsze zaburzenie - takie które mogłoby stać się inspirującym wyzwaniem dla całego zespołu psychoterapeutów.

Trzeba jednak pamiętać, że nie będziesz żyć wystarczająco długo, żeby móc korzystać ze skutków terapii. Powinienieś rozważyć przekazanie swojego ciała na eksperymenty naukowe, a nawet zapłacenie, aby zostało przyjęte.

Tweetnij

Powyższa interpretacja twoich odpowiedzi ma charakter zabawy psychologicznej i nie może być traktowana jako diagnoza psychologiczna. Nie może też, w razie ewentualnej potrzeby, zastąpić fachowej pomocy psychologa. Jeżeli pomimo powyższego uznajesz, że jakaś część "diagnozy" jest trafnym opisem twojej sytuacji, być może zechcesz zapoznać się z efektem Barnuma.

Dowiedz się więcej o akcji, której częścią jest powyższy test

Więcej informacji o teście Rorschacha, w szczególności informacje dotyczące kontrowersji związanych z używaniem tego testu, można znaleźć na stronie Klubu Sceptyków Polskich.

Kampania przeciwko stosowaniu testów projekcyjnych